Předschváleno.cz Logo

Víte, jaké bankovní poplatky platíte?

Bankovní poplatky si účtují bankovní instituce za poskytování svých služeb. Alarmující je fakt, že za bankovní poplatky můžete zaplatit až tisíce korun ročně. Jednou za čas byste měli porovnat své sjednané bankovní produkty s nabídkou konkurenčních bank a nebát se přestoupit k jiné bankovní instituci nebo si vyjednat u své banky nové podmínky. Víte vůbec, jaké bankovní poplatky platíte? Přinášíme Vám přehled nejčastějších typů poplatků.

1. Poplatky z běžného účtu

I když se některé účty mohou tvářit, že jsou zcela zdarma, často musíte splnit určité podmínky, aby Vás měsíčně nic nestály. Na účet Vám musí chodit výplata v určité výši a musíte aktivně používat platební kartu nebo využít další bankovní produkty. Nejčastěji Vám banka strhává poplatky za vedení účtu, platební kartu, papírové výpisy, příchozí či odchozí platby z jiné banky, výběry z bankomatů a SMS zprávy.

2. Poplatky ze spořicího účtu

Banky v poslední době zřizují spořicí účty k běžným účtům a neúčtují si žádné poplatky. Výjimkou jsou spořicí účty s výpovědní lhůtou, za jejíž nedodržení Vám banka strhne procenta z vypovězené částky vkladu. U spořicích účtů bez výpovědní lhůty jsou většinou všechny transakce a výběry zdarma.

3. Poplatky ze spotřebitelského úvěru

Žadatelé o úvěr si mnohdy předem nezjistí, kolik je bude stát vedení a správa úvěrového účtu. Překvapit je pak mohou poplatky za změnu smluvní dokumentace, výzvy, upomínky, předčasné splacení úvěru či prodlení se splátkami. Půjčky si můžete za každoměsíční poplatek pojistit pro případ nenadálých událostí, jako je ztráta zaměstnání, dlouhodobá pracovní neschopnost, invalidita či smrt.

4. Poplatky z hypotéky

Hypoteční úvěr je zátěží pro Vás rodinný rozpočet na řadu let a měsíční splátky se Vám mohou navýšit ještě o bankovní poplatky. Před získáním hypotečního úvěru například zaplatíte poplatek odhadci nemovitosti a dále Vám banka naúčtuje jednorázový poplatek za schválení hypotéky, vyřízení hypotéky a čerpání úvěru. Každý měsíc pak hradíte pravidelný poplatek za správu úvěru.

Datum: 6.11.2016

Půjčky ihned

Dostupné půjčky do výplaty. Půjčit si můžete 500 až 4500 Kč na období do 30 dní. Půjčky jsou dostupné také bez registru a bez doložení příjmu, podle aktuální bonity.

Půjčky bez registru

Půjčky bez registru jsou Vám k dispozici i přes negativní záznam v registru.

Sloučení půjček

Dobrá zpráva pro všechny, kteří splácejí několik půjček. Sloučením všech dluhů do jednoho ušetříte spoustu peněz.

Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Všechna práva vyhrazena. © 2008 - 2023 www.Predschvaleno.cz
Bez písemného souhlasu provozovatele a autora je jakékoliv publikování, šíření a kopírování textů a autorských fotografií zakázáno.
Stránky obsahují marketingové prvky finančních firem. Nejsme zprostředkovatelem ani poskytovatelem půjček.