Předschváleno.cz Logo

Jak si vybrat nejlepší půjčku?

Od minulého roku je pro mnohé větší problém získat spotřebitelský úvěr. V roce 2016 totiž začal platit nový zákon o Spotřebitelském úvěru, který vznikl na podnět ČNB, jelikož růst poskytnutých půjček za předešlé období raketově rostl. Nový zákon vede k přísnějším pravidlům pro schválení a také k regulaci spotřebitelských úvěrů. Cílem je omezit poskytování úvěrů nejvíce rizikovým klientům, kteří by mohli mít v budoucnu problém splácet.

Nárůst úvěrů a problémy se splácením

Růst zadluženosti českých domácností rostl velmi rychle. Nový zákon se toto tempo snaží alespoň trochu zpomalit, v ideálním případě zastavit. I zde ovšem platí jednoduchá rovnice, čím vyšší je objem poskytovaných úvěru, tím vyšší je podíl těch, kteří začnou mít dříve nebo později s jejich pravidelným splácením, problém.

Kde si půjčit a kde si určitě nepůjčovat?

Výsledkem nových pravidel má být snížení dostupnosti úvěrů pro nejnižší příjmové skupiny obyvatelstva, především pro nezaměstnané a pro ty, co mají průměrný příjem. Cílem změn je zastavení dluhové spirály, i když výsledný efekt může být i opačný. Ve snaze získat úvěr by měl být člověk obezřetný a každou půjčku si dobře rozmyslet.

Určitě se vyhněte těmto půjčkám:

  • půjčky od neznámé nebankovní společnosti
  • půjčky ze zahraničí
  • půjčky od neznáme soukromé osoby, která má podezřele výhodné podmínky

Jistota jen v bance

Bankovní půjčky stále zůstávají jedinou jistotou solidního jednání a pravidel, jelikož jsou pod dohledem České národní banky a musejí tudíž fungovat dle platných zákonů. Nabídka bankovních půjček je napříč všemi bankami pestrá a jistě uspokojí každého žadatele. Podmínky pro schválení jsou podobné a jednotlivé nabídky na půjčky se dají přizpůsobit požadavkům klienta. Bankovní spotřebitelský úvěr je stále tím nejbezpečnějším a nejvýhodnějším zdrojem financí.

Nebankovní společnosti

Pokud už si z jakékoliv důvodu nechcete půjčit u banky, můžete se obrátit i na nebankovní společnosti. Právě díky zpřísněným požadavkům na poskytovatele spotřebitelských úvěrů se nebankovních půjček už nemusíte bát. Nový zákon chrání žadatele o úvěr velmi důsledně. Ty společnosti, které chtějí poskytovat úvěry, musejí být registrované u ČNB a vlastnit licenci. Mezi takové společnosti patří například Acema, Cofidis, Essox nebo Home Credit a další. Je ovšem nutné opět zmínit, že půjčka je závazek, který je nutné řádně splácet.

P2P půjčky

Další možností mohou být soukromé půjčky, ve formě P2P systémů, dobře známé pod heslem lidé půjčují lidem. U těchto kolektivních půjček jsou přijatelné podmínky, obstojné úrokové sazby a garantovaná bezpečnost. Dobrým příkladem může být společnost Zonky, která má pozitivní reference a na trhu funguje již řadu let.

Půjčujte si uváženě a s rozmyslem

V každém případě, změny týkající se podmínek poskytování spotřebitelských úvěrů by měly být i takovým menším podnětem k zamyšlení. Půjčovat by si měl člověk jen tehdy, pokud bude mít jistotu, že bude v jeho silách úvěr bez problému splácet. Určitě stojí za to uvažovat o pojištění úvěru, které zajistí jakousi jistotu splácení. Každý dospělý člověk by měl také myslet na finanční rezervu, která by měla postupně vznikat pravidelným odkládáním určité částky z výplaty. A hlavně nezapomínat na to, že půjčky mohou být dobrý sluha, ale zlý pán.

Datum: X.X.2018

Půjčky ihned

Dostupné půjčky do výplaty. Půjčit si můžete 500 až 4500 Kč na období do 30 dní. Půjčky jsou dostupné také bez registru a bez doložení příjmu, podle aktuální bonity.

Půjčky bez registru

Půjčky bez registru jsou Vám k dispozici i přes negativní záznam v registru.

Sloučení půjček

Dobrá zpráva pro všechny, kteří splácejí několik půjček. Sloučením všech dluhů do jednoho ušetříte spoustu peněz.

Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Všechna práva vyhrazena. © 2008 - 2024 www.Predschvaleno.cz
Bez písemného souhlasu provozovatele a autora je jakékoliv publikování, šíření a kopírování textů a autorských fotografií zakázáno.
Stránky obsahují marketingové prvky finančních firem. Nejsme zprostředkovatelem ani poskytovatelem půjček.