Předschváleno.cz Logo

JAK SE ZBAVIT DLUHŮ?

Může se stát každému, že nevystačí s penězi a vyřeší to půjčkou. Pro dlužníky ale už nebývá jednoduché ji řádně splácet, zvláště pokud je částka vysoká a převyšuje příjmy. Problém nastává také v případě, kdy si dlužník půjčí od více věřitelů. Jak se zbavit natrvalo dluhů a neskončit v exekuci.

1) Seznam dluhů

V případě, že máte jen jednu půjčku je to jednoduché. Pokud bylo řešením půjčky si vzít další půjčku, je na čase, aby jste si udělali přehled o všech dluzích. Ten kdo si půjčuje od kamarádů nebo různých společností může snadno zapomenout, kolik vlastně dluží. Napište si seznam komu dlužíte, včetně výše dlužné částky a kolik měsíčně splácíte.

2) Příjmy a výdaje

Důležité je také to, kolik peněz z vaší výplaty můžete použít na zaplacení půjček. Stejně jako u dluhů si napište jaké jsou vaše příjmy a snažte se výdaje snížit tak, jak jen to bude možné. Pokud to stačit nebude, musíte své příjmy zvýšit. V první řadě požádejte o zvýšení mzdy v současném zaměstnání. Domluvte se zaměstnavatelem na práci navíc nebo zůstaňte v práci déle v podobě přesčasů. Další možností je brigáda nebo práce na dohodu. Pokud nevyjde ani to, zvažte třeba prodej věcí z domácnosti, které se už nebudou hodit. Aukčních a bazarových serverů je nepřeberné množství.

3) Nové splátky

Pokud nejste schopni splácet své dluhy v dohodnutých termínech a splátkách, bylo by dobré požádat věřitele o delší dobu splatnosti. Sice se prodlouží doba, kdy budete půjčku splácet, ale vyhnete se dalšímu zadlužování v podobě nových půjček. Důležité je komunikovat s věřiteli a před svými závazky se neschovávat. Pokud třeba nebudete mít daný měsíc na zaplacení, okamžitě to věřiteli zdělte a zůstanete tak v jeho očích solidní. Jednání pak budou podstatně jednodušší.

4) Spojte půjčky

Možnost jak ušetřit nemalé peníze je konsolidace. To je název pro sloučení všech půjček do jedné. Každá půjčka totiž znamená také peníze navíc v podobě vedení účtu, za zasílaní výpisu atd. Při konsolidaci tak budete platit jen jeden úrok a tím pádem i jeden poplatek za vedení a výpisy.

5) Oddlužení

Poslední možností jak vyjít z dluhů je tzv. Osobní bankrot. Proces oddlužení bude trvat 5 let s tím, že musíte zaplatit minimálně 30 % svých dluhů. Z výplaty budete dostávat je životní minimum a zbytek částky bude určen na pokrytí dluhů. Osobní bankrot můžete využít pouze v případě, kdy máte dluhy u dvou a více věřitelů a se splátkami se zpožďujete více než 30 dní po splatnosti. Oddlužení se nevztahuje na ty, kdo si půjčil vícekrát od jedné společnosti a pro ty, kteří mají úvěr krytý zástavou, např. u hypoték.

Datum: 8.3.2017

Půjčky ihned

Dostupné půjčky do výplaty. Půjčit si můžete 500 až 4500 Kč na období do 30 dní. Půjčky jsou dostupné také bez registru a bez doložení příjmu, podle aktuální bonity.

Půjčky bez registru

Půjčky bez registru jsou Vám k dispozici i přes negativní záznam v registru.

Sloučení půjček

Dobrá zpráva pro všechny, kteří splácejí několik půjček. Sloučením všech dluhů do jednoho ušetříte spoustu peněz.

Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Všechna práva vyhrazena. © 2008 - 2024 www.Predschvaleno.cz
Bez písemného souhlasu provozovatele a autora je jakékoliv publikování, šíření a kopírování textů a autorských fotografií zakázáno.
Stránky obsahují marketingové prvky finančních firem. Nejsme zprostředkovatelem ani poskytovatelem půjček.