Předschváleno.cz Logo

Vyhněte se exekuci

Exekuce je pro řadu dlužníků strašákem, zvlášť pokud si sjednali více půjček a dostali se do prodlení se splátkami. Nemusíte ale být notoričtí dlužníci, stačí, že máte jeden úvěr a přijdete o zaměstnání nebo jste v dlouhodobém léčení. Nastává výpadek příjmu a objevuje se problém, kde vzít peníze na splátky. Pokud Vás ještě nenavštívil exekutor, mohou se Vám hodit následující rady, jak se nedostat do exekuce.

Neignorujte dluhy

Nežijte v mylné představě, že se dluhy časem promlčí. I když jste v prodlení se splátkami a naběhly Vám úroky a poplatky, domluvte se s věřitelem na nových podmínkách úvěru a požádejte ho o nižší splátky, delší dobu splatnosti nebo odložení splátek. Věřitel většinou raději přistoupí na domluvu, než aby podstupoval soudní řízení.

Vyvarujte se další půjčce

Možná si myslíte, že se exekuci vyhnete, když starý dluh splatíte z další půjčky. Snadno ale může dojít k tomu, že Vám věřitelé půjčí za nevýhodných podmínek a zadlužení se prohloubí. Výsledkem je to, že Vám už nikdo nepůjčí a věřitelé se domohou úhrady svých pohledávek exekucí.

Hledejte cestu z dluhů

Sestavte si rozpočet příjmů a výdajů, sepište si výše jednotlivých splátek a zhodnoťte svou finanční situaci. Problém nastává, když jsou výdaje vyšší než příjmy. Snažte se výdaje seškrtat nebo naopak navyšte příjmy lépe placenou prací, brigádou nebo prodejem majetku. Celkové výdaje na splátkách snížíte konsolidací (sloučením půjček do jedné) nebo refinancováním úvěru.

Vyhlaste osobní bankrot

osobnímu bankrotu přistupte jako k poslednímu možnému řešení, když máte několik závazků bez šance jim dostát. Podmínkou je, aby Vám plynul pravidelný příjem ze zaměstnání, a do pěti let jste byli schopni splatit alespoň 30 % dlužné částky. Po celou dobu si budete muset vystačit s životním minimem a jste povinni hlásit každý jiný příjem, dědictví či zisky z majetku.

Datum: 1.4.2016

Půjčky ihned

Dostupné půjčky do výplaty. Půjčit si můžete 500 až 4500 Kč na období do 30 dní. Půjčky jsou dostupné také bez registru a bez doložení příjmu, podle aktuální bonity.

Půjčky bez registru

Půjčky bez registru jsou Vám k dispozici i přes negativní záznam v registru.

Sloučení půjček

Dobrá zpráva pro všechny, kteří splácejí několik půjček. Sloučením všech dluhů do jednoho ušetříte spoustu peněz.

Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Všechna práva vyhrazena. © 2008 - 2024 www.Predschvaleno.cz
Bez písemného souhlasu provozovatele a autora je jakékoliv publikování, šíření a kopírování textů a autorských fotografií zakázáno.
Stránky obsahují marketingové prvky finančních firem. Nejsme zprostředkovatelem ani poskytovatelem půjček.