Předschváleno.cz Logo

Co o vás prozradí registr dlužníků

O registrech dlužníků často slýcháváme ve spojitosti s půjčkami a úvěry. Co jsou to registry dlužníků, jaké obsahují informace a kdo do nich může nahlížet? Většina dlužníků ani neví, že se svou chybou do registru může snadno dostat. Netuší ani to, co se bude dít, pokud jej bude registr evidovat a jak se z této evidence dostat pryč.

Úvěrové registry

Zásadní problém plyne z neinformovanosti, na jakém principu je čerpání úvěru založeno a k jakým rizikům může vést neuvážené půjčování. Úvěr může být dobrý pomocník, ale zlý pán, a snadné získání peněz může být velmi rizikové. Nejjednodušší způsob zůstane navěky stejný, úvěr si vůbec nebrat a na potřebnou věc postupně našetřit.

Bankovní a nebankovní registry:

Kdo se ocitne v úvěrovém registru?

V registrech se objevují dlužníci, kteří neodhadli své možnosti a dostali se do problémů se splácením. Pokud jste měli jakýkoliv problém se splácením a nemusí jít vždy jen o půjčky, může být vaše jméno v některém z registrů a ani o tom nemusíte vědět. Do evidence se totiž dostanete každý po určité době, kdy nezaplatil například hypotéku, kontokorent, kreditní kartu, ať už jde o fyzickou osobou nebo podnikatele.

Co všechno registr eviduje?

Registry evidují vše o vaši platební morálce, historii i současnosti ohledně čerpání a splácení úvěrů a půjček. Informace jsou dostupné a lze si za poplatek požádat o výpis z registru dlužníků.

Pro koho jsou informace z registru určeny?

Myšlenkou vzniku těchto registrů bylo předcházet zadlužování, proto jsou informace určeny pro všechny, kdo poskytují úvěry - tedy banky, leasingové a nebankovní společnosti. Některé registry evidují i pozitivní splácení, ovšem negativní záznamy budou vždy svědčit v neprospěch žadatele a sníží šanci půjčku získat.

Půjčky a registry

U vyřízení úvěru v bance i nebankovní půjčky, bude vaše jméno prověřeno v registrech dlužníků. Některé registry jsou propojeny a tak se poskytovatelé půjček dostanou k informacím velmi rychle a vyřízení půjčky to nezdrží. Pokud se prokáže, že jste své závazky plnily řádně, se splátkami jste nebyli v prodlení, bude tato informace hrát ve váš prospěch. Můžete získat vyšší částku nebo zvýhodněné parametry úvěru v podobě nižšího RPSN a výhodnějších splátek. Vše závisí na konkrétním poskytovateli. Banky se přísně řídí registry a v případě negativního záznamu vám půjčku zamítnou. Některé nebankovní společnosti přihlíží na konkrétní důvod zápisu i na aktuální možnosti splácení a "staré prohřešky" tolik nezohledňují a prostor na trhu si tak nalezli půjčky bez registru.

Prověřujte poskytovatele půjček

To, abyste se nikdy nedostali do evidence registrů, je podmíněno tím, že si nebudete brát neuvážené půjčky. Nejprve se s žádostí obraťte na banky, buďte ostražití u nebankovních poskytovatelů a vyhýbejte se neseriózním úvěrům. Je dobré úvěry vyšších hodnot vždy pojistit pro případ problémů se splácením.

Datum: 11.1.2018

Půjčky ihned

Dostupné půjčky do výplaty. Půjčit si můžete 500 až 4500 Kč na období do 30 dní. Půjčky jsou dostupné také bez registru a bez doložení příjmu, podle aktuální bonity.

Půjčky bez registru

Půjčky bez registru jsou Vám k dispozici i přes negativní záznam v registru.

Sloučení půjček

Dobrá zpráva pro všechny, kteří splácejí několik půjček. Sloučením všech dluhů do jednoho ušetříte spoustu peněz.

Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Všechna práva vyhrazena. © 2008 - 2024 www.Predschvaleno.cz
Bez písemného souhlasu provozovatele a autora je jakékoliv publikování, šíření a kopírování textů a autorských fotografií zakázáno.
Stránky obsahují marketingové prvky finančních firem. Nejsme zprostředkovatelem ani poskytovatelem půjček.