Předschváleno.cz Logo

Mýty o splácení půjček

Při výběru půjčky se mnozí zájemci řídí zavedenými pravidly, které většinou někde slyšeli. Ne v každém případě to ovšem musí platit. Existují mýty o půjčkách, se kterými se setkávají lidé, kteří se jejími podmínkami dopodrobna nezabývají. Je to dáno tím, že nechtějí hledat podrobnější informace nebo jsou zkrátka pohodlní se zajímat o detailnější možnosti půjčky.

První mýtus: Výška splátky nebude problém

Položte si jednoduchou otázku - pokud byste ztratili zaměstnání, budete moci i nadále splácet úvěr ve stejné výši? Při rozhodnutí o tom, jak bude splátka vysoká, byste měli brát ohled i na další výdaje domácnosti. Musíte vědět kolik má domácnost příjem a především jaké jsou výdaje. Jen tak budete bezpečně vědět, kolik si můžete půjčit a kolik bude ve vašich silách splácet. Díky tomuto jednoduchému přehledu příjmů a výdajů budete mít o svých financích jasno. Navíc se doporučuje vytvářet si z výplaty jakousi finanční rezervu, která by měla sloužit k pokrytí neočekávaných výdajů tak, ať v případě nutností „něco hned zaplatit“, si nemusíte půjčovat.

Druhý mýtus: Vyšší splátka bude výhodnější

Mít finanční rezervu a spořit je rozumné. Automaticky to však neznamená, že byste měli volné finance použít na splácení půjčky. Není dobré nechat se zlákat reklamou a půjčit si víc peněz s tím, že máte na splátky. Uvažte, zda to za tento risk stojí za to. Celková výška splátek by neměla přesáhnout 30 procent z celkového příjmu domácnosti za jeden měsíc. Musíte mít jistotu, že i přes mimořádně nečekaný výdaj, budete moci půjčku bezproblémově splácet.

Třetí mýtus: Nejlepší volba je co nejkratší doba splácení

Výšku splátky půjčky ovlivňuje mimo jiné i zvolená doba splácení. Překvapivě zde neplatí přímá úměra. Právě naopak, čím je doba splácení delší, tím menší bývají měsíční splátky. Pozor na to, že čím déle budete splácet, tím více zaplatíte na úrocích. Každý, kdo si bere půjčku má představu o co nejkratší dobu splácení, to je přirozené. Pozor ovšem na nepřiměřeně vysoké splátky u krátkodobých půjček. Volte spíše zlatou střední cestu a předem si nechejte spočítat varianty, kolik vás bude stát půjčka na různá časová období a až poté se rozhodněte.

Čtvrtý mýtus: Každou půjčku musím splácet zvlášť

Pro ty, co mají několik půjček existuje tzv. konsolidace půjček. Toto napoprvé záhadné slovo znamená v překladu - spojení všech půjček do jedné. Hlavní výhodou je, že si sami můžete nastavit výšku splátky i celkovou délku splácení. Také nezáleží na tom u jakých společností jste si předešlé půjčky vzali. Bez rozdílu je, nová finanční instituce kterou jste si vybrali, spojí do jedné. Další výhodou je jednoduchost. Budete splácet jednu půjčku a tím pádem i jeden úrok a jeden poplatek. S jednou půjčkou budete mít přehled, kolik právě splácíte.

Pátý mýtus: Bezpečnější je bankovní půjčka

Toto tvrzení už nemusí platit. Po novele Zákona o spotřebitelském úvěru musí každá nebankovní společnost, která poskytuje úvěry, vlastnit licenci od České národní banky. Je tedy ze strany ČNB kontrolována a na jejím základě musí společnosti prověřovat své klienty podobným způsobem jako samotné banky. Mimo jiné musí nahlížet do registrů, brát v úvahu bonitu a také dodržovat maximální stanovenou hranici úroků, kterou nesmí překročit. Proto i nebankovní společnosti nabízejí půjčky za výhodných podmínek, podobně jako banky.

Šestý mýtus: Banka u níž mám účet má nejlepší nabídku

I toto tvrzení je mýtus, který je v mnohých hluboce zakořeněn. Jakákoliv instituce poskytují půjčky se snaží především o nové klienty. A to i ty, kteří jsou u konkurence. Proto pravidelně přicházejí s nabídkami na různě výhodné půjčky, kde jsou důležité argumenty jako nízká úroková sazba, žádné poplatky a rychlé vyřízení. Proto stojí za to o půjčce přemýšlet, nezůstat vězněm své banky a poohlížet se i po nabídkách u konkurence. Nikde není řečeno, že půjčovat si musíte jen u své banky.

Datum: 25.11.2018

Půjčky ihned

Dostupné půjčky do výplaty. Půjčit si můžete 500 až 4500 Kč na období do 30 dní. Půjčky jsou dostupné také bez registru a bez doložení příjmu, podle aktuální bonity.

Půjčky bez registru

Půjčky bez registru jsou Vám k dispozici i přes negativní záznam v registru.

Sloučení půjček

Dobrá zpráva pro všechny, kteří splácejí několik půjček. Sloučením všech dluhů do jednoho ušetříte spoustu peněz.

Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Všechna práva vyhrazena. © 2008 - 2024 www.Predschvaleno.cz
Bez písemného souhlasu provozovatele a autora je jakékoliv publikování, šíření a kopírování textů a autorských fotografií zakázáno.
Stránky obsahují marketingové prvky finančních firem. Nejsme zprostředkovatelem ani poskytovatelem půjček.