Předschváleno.cz Logo

Záznam v registru dlužníků

Máte v úmyslu požádat o úvěr a chcete mít jistotu, že bude schválen? Jedním z předpokladu je mít v pořádku úvěrovou historii. K tomuto bankám výrazně napomáhá kontrola v registrech dlužníků.

Jak vzniká záznam v registru dlužníků?

Banka ani nebankovní společnost nemůže bez vašeho souhlasu do registrů nahlížet jen tak. De facto samotný klient dává souhlas zprostředkovateli půjčky, aby si jeho jméno mohl prověřit. Tento souhlas se jednoznačně uděluje při podpisu žádosti o úvěr nebo půjčku. I takové jednání může vést k zápisu, protože člověk ve snaze zvýšit šanci na získání půjčky, vyplní hned několik žádostí o půjčku u více bank nebo nebankovek a tím udělí souhlas, aby si jej mohli ověřit v registru dlužníků. I neschválená žádost o úvěr se do registrů zaevidovává a zůstává tam ještě rok poté.

Proces vyřízení úvěru

Při schvalování žádosti o úvěr, každý kdo úvěr poskytuje předá informace do úvěrového registru o tom, o jaký typ úvěru se jedná a v jaké výši. Poskytovatel úvěru pokračuje v schvalovacím procesu a zaeviduje do registru, zda byl daný úvěr schválen či zamítnut. Zamítnutí úvěru z jakéhokoliv důvodů se považuje za negativní záznam. Do bankovního registru – BRKI - mají přístup i jiné banky a proto takové informace zohledňují v procesu schvalování. Zajímá je, jestli už má žadatel nějaký úvěr, jak dlouho a zda splácí bez problémů. Proto je nutné zvážit předem každou žádost o půjčku.

Banka posuzuje informace z registru velmi přísně

Databáze informací se skládá z údajů, které banky registrům poskytnou. Záleží na každé bance, jaké údaje do této databáze poskytne. Do úvěrového registru se mohou lidé dostat velice snadno, stačí jedna opožděná splátka o několik dnů. I toto je považováno za porušení smlouvy. Systém posuzování závažnosti prodlení splácení mají banky nastavené odlišně, ale všechny veskrze přísně.

Shovívavější bývají nebankovní společnosti

Každý negativní záznam úvěrové historie může znamenat zásadní problém při vyřízení bankovního úvěru. Svolnější bývají nebankovní instituce, které zjišťuje proč byl zápis proveden a zkoumají důvod zápisu, kdy jedna zpožděná splátka za úhradu telefonu ještě nemusí znamenat problém a půjčku schválí přes zápis v registru. Takové půjčky se nazývají půjčky bez registru.

Jak se vyhnout zbytečným negativním záznamům?

Především nepodávat bez přemýšlení žádosti o úvěry. Pokud už k tomuto došlo a klientovi bylo schváleno několik žádostí o úvěr, neměl by takovou situaci podceňovat a u těch úvěrů, které nebude čerpat požádat o storno. Banky mohou schválené, ale nečerpané žádosti zaevidovat do registrů jako zamítnuté. Tím, že klient provede storno žádosti, bude v registru zapsáno, že je úvěr odvolán a nebude se považovat za negativní.

Nepodceňujte zadužení

Především nepodávat bez přemýšlení žádosti o úvěry. Pokud už k tomuto došlo a klientovi bylo schváleno několik žádostí o úvěr, neměl by takovou situaci podceňovat a u těch úvěrů,

Datum: 8.12.2018

Půjčky ihned

Dostupné půjčky do výplaty. Půjčit si můžete 500 až 4500 Kč na období do 30 dní. Půjčky jsou dostupné také bez registru a bez doložení příjmu, podle aktuální bonity.

Půjčky bez registru

Půjčky bez registru jsou Vám k dispozici i přes negativní záznam v registru.

Sloučení půjček

Dobrá zpráva pro všechny, kteří splácejí několik půjček. Sloučením všech dluhů do jednoho ušetříte spoustu peněz.

Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Všechna práva vyhrazena. © 2008 - 2024 www.Predschvaleno.cz
Bez písemného souhlasu provozovatele a autora je jakékoliv publikování, šíření a kopírování textů a autorských fotografií zakázáno.
Stránky obsahují marketingové prvky finančních firem. Nejsme zprostředkovatelem ani poskytovatelem půjček.