Předschváleno.cz Logo

Jste živnostník a chcete získat půjčku?

Živnostníci, kteří si na živobytí vydělávají sami, platí daně a odvádějí zdravotní a sociální pojištění státu. Řemeslníci, kteří chtějí podnikat a nemají na rozjezd vlastní kapitál, si musí půjčit. U této kategorie žadatelů to nebývá lehké, jelikož pravidelný příjem závisí na mnoha okolnostech a není zde jistota jako u zaměstnance. Na co dávat pozor a čeho se vyvarovat, aby živnostník půjčku získal?

Jak může živnostník požádat o půjčku?

Živnostník má dvě možnosti jak požádat o půjčku. Buď jako podnikatel nebo jako fyzická osoba. U fyzické osoby je to jednodušší, živnostníci a podnikatelé to mají s vyřizováním složitější díky většímu počtu dokladů, které musí bance doložit. Co budou banky kromě běžných informací požadovat?

1. BEZDLUŽNOST

Živnostník má povinnost odvádět ve stanovené lhůtě sociální a zdravotní pojištění či zálohy na daně. Při vyřizování půjčky musí doložit i potvrzení o bezdlužnosti, které vydá příslušný finanční úřad. A právě nedoplatek na daních je častý důvod, proč bývá půjčka živnostníkům zamítnuta.

2. DAŇOVÉ PŘIZNÁNÍ

Není žádným tajemstvím, že se řada podnikajících snaží optimalizovat výsledek hospodaření s cílem ušetřit na daních z příjmů. Každá mince má dvě strany. Takové počínání může na druhou stranu vyznít v neprospěch. Banka bude při posuzování žádosti zjišťovat, zda dotyčný hospodařil se ziskem nebo ztrátou. V případě ztráty je jasné, že příjmy nejsou velké a je tedy na místě obava ze strany banky, zda bude mít z čeho živnostník splácet.

3. ZPOŽDĚNÉ SPLÁTKY

Schválení půjčky ovlivňuje mnoho faktorů. Dalším z nich může být finanční disciplína. I když člověk splácí, byť s mírným zpožděním, může to znamenat problém. Každá zpožděná splátka úvěru, hypotéky, faktury za telefon nebo energie se zaznamenává do bankovního či nebankovního registru. S pozdními platbami je problém a částky se mohu zvedat o penále. Při schvalování půjčky se zkoumá bonita a nahlíží se do úvěrových registrů, kde se dá snadno zjistit, zda má žadatel nějaké nedoplatky. Pozor špatná úvěrová historie je v registrech zaznamenána i na několik let. Pro ty s nepodstatným záznemam je určena půjčka bez registru.

4. DLUHOVÉ ZATÍŽENÍ

Vysoké dluhové zatížení v podobě několika úvěrů může být dalším důvodem, proč může být půjčka živnostníkovi zamítnuta. Splácet jeden úvěr se dá, ale mít úvěrů několik už je na první pohled podezřelé. Nezhorší se dalším úvěrem situace žadatele ještě více? To co může žadatel udělat je refinancovat všechny úvěry do jednoho. Zjednoduší se mu placení úvěrů a navíc ušetří.

Datum: 31.12.2018

Půjčky ihned

Dostupné půjčky do výplaty. Půjčit si můžete 500 až 4500 Kč na období do 30 dní. Půjčky jsou dostupné také bez registru a bez doložení příjmu, podle aktuální bonity.

Půjčky bez registru

Půjčky bez registru jsou Vám k dispozici i přes negativní záznam v registru.

Sloučení půjček

Dobrá zpráva pro všechny, kteří splácejí několik půjček. Sloučením všech dluhů do jednoho ušetříte spoustu peněz.

Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Všechna práva vyhrazena. © 2008 - 2024 www.Predschvaleno.cz
Bez písemného souhlasu provozovatele a autora je jakékoliv publikování, šíření a kopírování textů a autorských fotografií zakázáno.
Stránky obsahují marketingové prvky finančních firem. Nejsme zprostředkovatelem ani poskytovatelem půjček.