Předschváleno.cz Logo

Lichva vs. bezpečná půjčka

Rozlišit bezpečnou nebankovní půjčku od půjčky s lichvářskými praktikami je někdy obtížné. Nesolidní poskytovatelé půjček se mohou jevit na první pohled jako dobrou volbou, ale při bližším prozkoumání obchodních podmínek zjistíte, že je půjčka ve všech směrech nevýhodná. Jak poznáte lichvu od bezpečné půjčky?

1. znak lichvy: Nejasné podmínky

Při podepisování smlouvy o půjčce se nenechte zaslepit brzkou vidinou peněz a udělejte si čas na prostudování obchodních podmínek. Jinak byste mohli být překvapeni vysokým úrokem či výší sankcí. Varováním by pro Vás měly být odstavce psané drobným písmem, které jsou nepřehledné a objevují se v nich odborné termíny, jimž nerozumíte.

2. znak lichvy: Poskytovatel je neznámý

Pátráte marně po tom, kdo Vám chce tak ochotně půjčit? Okamžitě zbystřete. Nepoctivé společnosti a soukromé osoby o sobě nezveřejňují žádné informace a jediné, co uvádějí, je zpoplatněné telefonní číslo začínající číslovkou 9, na nějž jste nuceni zavolat.

3. znak lichvy: Zástava nemovitosti

Požádali jste o pár tisíc korun a nebankovní poskytovatel chce po Vás ručení nemovitostí či jiným majetkem? Nenechte se zmanipulovat k zástavě majetku. Ve většině případů je záměrem těchto nepoctivců získat Vaši nemovitost, čehož nakonec dosáhnou nereálnými podmínkami úvěru.

4. znak lichvy: Vysoké poplatky

Nikdy neplaťte nebankovní společnosti poplatek za sjednání půjčky. Může se stát, že půjčku nedostanete a své peníze už nikdy neuvidíte. Podezřelé jsou rovněž vysoké poplatky za nedodržení smluvních podmínek a příliš vysoká úroková sazba či RPSN.

Jak poznáte bezpečný úvěr?

Bezpečný úvěr je takový, o němž najdete pozitivní ohlasy od ostatních klientů, a který splňuje následující kritéria:

  • Žadatel zná parametry úvěru – celkovou splatnou částku, RPSN, poplatky
  • Žadatel zná informace o poskytovateli
  • Žadatel si je vědom toho, jak úvěr ovlivní jeho domácí rozpočet a jaké důsledky mohou nastat při nesplácení půjčky

Datum: 25.1.2017

Půjčky ihned

Dostupné půjčky do výplaty. Půjčit si můžete 500 až 4500 Kč na období do 30 dní. Půjčky jsou dostupné také bez registru a bez doložení příjmu, podle aktuální bonity.

Půjčky bez registru

Půjčky bez registru jsou Vám k dispozici i přes negativní záznam v registru.

Sloučení půjček

Dobrá zpráva pro všechny, kteří splácejí několik půjček. Sloučením všech dluhů do jednoho ušetříte spoustu peněz.

Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Všechna práva vyhrazena. © 2008 - 2024 www.Predschvaleno.cz
Bez písemného souhlasu provozovatele a autora je jakékoliv publikování, šíření a kopírování textů a autorských fotografií zakázáno.
Stránky obsahují marketingové prvky finančních firem. Nejsme zprostředkovatelem ani poskytovatelem půjček.