Předschváleno.cz Logo

Jak snadno ušetřit tisíce místo půjčky?

Poohlížíte se po půjčce? Možná ji nepotřebujete a stačilo by jen upravit své chování a zaměřit svou domácnost více na úspory. Přinášíme několik ověřených tipů. Jak můžete ušetřit i vy. Jednoduchou změnou a přístupem k domácnosti či využitím některých jednorázových změn můžete získat několik tisíc korun ročně a půjčku nemusíte potřebovat.

Jak ušetřit za elektřinu

Poměrně vysokou částku každá rodina utratí za elektřinu. To se dá změnit hned na dvou frontách. Za prvé zrevidujte u koho elektřinu nakupujete a jestli se nedá nakoupit i jiného distributora levněji. Většinou to lze, nebo aspoň můžete usmlouvat levnější tarif u stávajícího dodavatele. Na straně spotřeby se otevírají v dnešní technologické době také nepřeberné a vysoce efektivní metody úspor.

Žárovky a svícení

Pokud ještě nepoužíváte led žárovky, je nejvyšší čas si je pořídit. Mají mnohem nižší spotřebu a přitom skvělou svítivost. Dnes již nejsou ani drahé. Existují ve variantách teplé i studené bílé, volte tu teplejší, udává se v Kelvinech a měla by být okolo hodnoty 3000 K. Čím vyšší hodnota, tím je barva studenější a víc bílá. Pokud svítíte studenou bílou, je to pro lidský mozek nepřirozené a můžete mít problémy s usínáním a nespavostí. Mozek si totiž myslí, že je den a neprodukuje ty správné usínací hormony.

Elektrospotřebiče

Zbavte se žroutů elektřiny, které mají velkou spotřebu a nahraďte je spotřebiči třídy A+. Budete překvapeni, když si spočítáte, kolik zaplatíte za provoz starého mrazáku. Kdyby jste si pořídili úsporný nový mrazák před pár lety, už by jste ho měli na úsporách zaplacený. Výrazně úspornější jsou dnes také ostatní elektrospotřebiče jako pračky, myčky, sušičky prádla atd.

Úspora za vodu

Nejvíce vody se spotřebuje za splachování a sprchování. Moderní wc dnes mají efektivnější splachovače a dokážou ušetřit taky nějakou korunu. Vyplatí se také zkontrolovat kapající kohoutky a nechat je opravit. Kapka sice nic nestojí, ale pokud něco kape dlouhodobě, už to na účtu poznáte.

Bankovnictví a účty

Každá rodina jistě využívá bankovní účet, za který si většinou tradiční banky nechají platit spoustu poplatků za vedení, za odchozí transakce, nebo za platební karty. Moderní inovátorské banky již řadu let nabízí většinu běžných služeb spojených s vedením účtu zcela zdarma. Ušetřit můžete stokoruny měsíčně, tedy tisíce rosně. Přechod je snadný a obava z toho, že přijdete o peníze je lichá, neboť vklady jsou ze zákona pojištěny.

Zlevněte si tarif mobilu

Pokud máte starý tarif, budete překvapeni, kolik se dnes dá ušetřit i za účet za telefon. Konkurence je mnohem ostřejší a vyplatí se nechat si zpracovat konkurenční nabídku. Fajn jsou také internetové srovnávače mobilních tarifů, které mohou srovnávat také neveřejné nabídky, ke kterým se jen tak na pobočce operátorů nedostanete. Rozdíl je také v tom, jestli nabídku požadujete na obchodní přepážce, nebo po telefonu na helplinu. Většinou funguje také telefonické oznámení operátorovy, že hodláte přejít ke konkurenci, kde jste dostali lepší cenu. Operátor se bude snažit cenu dorovnat, aby si vás udržel.

Levnější internet

Obdobně jak je to s tarifem mobilu, platí to stejné pro internetové tarify. Vyplatí se mít také tarif mobilu a internetu u jednoho operátora, vyjde to levněji. Zkuste si také ověřit, zda ve vaší lokalitě funguje nějaký bezdrátový internet, který je levnější než u klasických připojovatelů jako je O2, Vodafone, či T-Mobile.

Levnější plyn

Stejně jako lze ušetřit u distributora elektřiny přehodnocením nabídky a poohlédnutí se u konkurence, můžete to stejné udělat i s plynem. Zde jsou úspory ještě znatelnější, pokud plynem i vytápíte a máte plynový kotel. Jedno správné rozhodnutí může znamenat tisíce úspory každý rok.

Úspory za topení

Kategorie topení skýtá rovněž velký prostor pro úspory. Na jedné straně opět přehodnoťte kolik platíte za vstupy, to jest elektřinu, plyn, nebo to čím topíte. Na straně druhé nainstalujte chytré „šetřiče“. Jsou to především termostaty a termostatické ventily. Termostatické ventily zajistí to, že budete radiátor topit na požadovanou teplotu ve všech místnostech, nebude tedy docházet k přetápění. Dnes existují také programovatelné termostatické ventily, u který lze nastavit i požadované teploty v jednotlivých časech a dnech. Nebudete tak už utrácet za vytápění, které nepotřebujete.

Datum: 25.12.2017

Půjčky ihned

Dostupné půjčky do výplaty. Půjčit si můžete 500 až 4500 Kč na období do 30 dní. Půjčky jsou dostupné také bez registru a bez doložení příjmu, podle aktuální bonity.

Půjčky bez registru

Půjčky bez registru jsou Vám k dispozici i přes negativní záznam v registru.

Sloučení půjček

Dobrá zpráva pro všechny, kteří splácejí několik půjček. Sloučením všech dluhů do jednoho ušetříte spoustu peněz.

Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Všechna práva vyhrazena. © 2008 - 2024 www.Predschvaleno.cz
Bez písemného souhlasu provozovatele a autora je jakékoliv publikování, šíření a kopírování textů a autorských fotografií zakázáno.
Stránky obsahují marketingové prvky finančních firem. Nejsme zprostředkovatelem ani poskytovatelem půjček.