Předschváleno.cz Logo

Co je to pravidelný příjem?

Standardní postup u vyřízení bankovní půjčky, a v některých případech i nebankovní půjčky, je požadavek na doložení stabilního a pravidelného příjmu. V druhém kroku také záleží o jaký konkrétní typ příjmu jde. Pokud příjmy žadatel doložit neumí, s největší pravděpodobností u banky půjčku nezíská a musí se obrátit na nebankovní sektor. Pokud uspěje tam, bude to půjčka, s největší pravděpodobností drahá.

Příjem se zaměstnání

Ideální pro většinu poskytovatele je ten, kdo má pravidelný měsíční příjem se zaměstnání a je dostatečně velký pro splácení požadované půjčky. Obdobně to platí také pro OSVČ. Těmto skupinám jsou půjčky schvalovány velmi dobře.

Minimální šanci získat bankovní půjčku mají tyto skupiny:

Práce na dobu určitou

Jestliže máte práci na dobu určitou, brigádu nebo práci na dohodu u banky půjčku nevyřídíte. Banky vetšinou vyžadují příjem stabilní, což znamená že příjmy musí být stálé a pravidelné, nejlépe s pracovní smlouvou na dobu neurčitou. Banky nechtějí podstupovat riziko nesplácení, což je v tomto případě velmi vysoké. Šanci získat půjčku máte u nebankovek, které nabízejí tzv. půjčky do výplaty, jejichž hodnota je kolem 5.000 korun se splatností 30 dnů. Některé společnosti u vyřízení potvrzení o stabilním příjmu vyžadují, ale najdou se i takové, které toto nepožadují.

Důchodci

Jestliže jste důchodce, je pro vyřízení půjčky rozhodující váš věk, typ důchodu a jaká je jeho měsíční hodnota. Vyřízení půjčky má většinou omezený minimální i maximální věk, tedy plnoletost a max. věk žadatele nejčastěji 65 let. Existují i společnosti, které nabízejí půjčky pro důchodce a tam je možné za určitých konkrétních podmínek půjčku získat i ve vyšším věku. Pokud pobíráte invalidní, sirotčí nebo vdovský důchod může to znamenat problém, nicméně i pro tyto typy důchodů se půjčky vyřídit dají, třeba s nějakým typem zajištění, a to nejčastěji u nebankovních společností, které nemají pravidla pro vyřízení půjčky až tak přísná.

Dávky hmotné nouze

Jestliže nepracujete a pobíráte dávky hmotné nouze, půjčku od banky nedostanete. Dalo by se říci, že o jakýsi příjem jde, ale je na hranici životního minima, z čehož vyplývá, že vystačí na základní potřeby, nikoliv na splátky bankovní nebo kterékoliv jiné půjčky. Malou šanci na získání půjčky máte u nebankovních institucí, které nabízejí půjčky pro nezaměstnané. I zde je potřeba přesvědčit poskytovatele, že budete splácet a o schválení půjčky rozhodne jedině v případě, kdy posoudí, že se vaše životní situace nebude ještě více zhoršovat.

Mateřská a rodičovská dovolená

Jestliže jste maminka na mateřské nebo rodičovské dovolené, peníze vám chybí a chtěli by jste tento nedostatek vyřešit půjčkou u banky taktéž neuspějete. Banka, částku z mateřské mnohrdy nepovažuje za příjem a tak nezbude než se obrátit na nebankovní sektor, který zprostředkovává i půjčky pro ženy na MD. Opět půjde často o nabídku menších částek, anebo větších, ale se zajištěním nebo ručitelem.

Datum: 8.11.2017

Půjčky ihned

Dostupné půjčky do výplaty. Půjčit si můžete 500 až 4500 Kč na období do 30 dní. Půjčky jsou dostupné také bez registru a bez doložení příjmu, podle aktuální bonity.

Půjčky bez registru

Půjčky bez registru jsou Vám k dispozici i přes negativní záznam v registru.

Sloučení půjček

Dobrá zpráva pro všechny, kteří splácejí několik půjček. Sloučením všech dluhů do jednoho ušetříte spoustu peněz.

Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Všechna práva vyhrazena. © 2008 - 2024 www.Predschvaleno.cz
Bez písemného souhlasu provozovatele a autora je jakékoliv publikování, šíření a kopírování textů a autorských fotografií zakázáno.
Stránky obsahují marketingové prvky finančních firem. Nejsme zprostředkovatelem ani poskytovatelem půjček.