Předschváleno.cz Logo

Jak se posuzuje žádost o půjčku?

Každý, kdo požádá o půjčku, musí projít jakýmsi schvalovacím procesem na jehož konci je výsledek, zda peníze získá nebo naopak. Na místě je otázka, podle čeho se poskytovatelé půjček rozhodují, zda danému žadateli půjčku schválí či nikoliv a která kritéria jsou v žádostech ta rozhodující?

Půjčka bez schválení

Bez schvalovacího procesu lze půjčku vyřídit pouze v bance, u níž máte vedený bankovní účet. Je to dáno historií a přehledem o pohybech na účtu. Některé banky nabízejí přímo v internetovém bankovnictví možnost předschválené půjčky, kterou může anebo nemusí klient využit. Výhod má tato půjčka hned několik. Mezi ty hlavní patří on-line proces schválení půjčky, peníze na účtu do několika minut nebo možnost odkladu splátek či změny data splátek. Vyřídit takovou půjčku není velký problém a peníze má majitel na účtu takřka okamžitě.

Proč se zkoumá bonita?

Nejen banky, ale i nebankovní poskytovatelé půjček zkoumají bonitu, což je rozhodují parametr v procesu prověřování a posuzování klienta. Co je to tedy bonita? Česky by se dalo toto slovo přeložit jako: hodnocení schopností klienta své závazky splácet.

Rozhodující kritérium

Bonita zahrnuje celou řadu faktů o žadateli, především výši trvalých příjmů a veškeré výdaje. Neplatí, že pokud má člověk vysoké příjmy, ale zároveň vysoké výdaje, že bankovní půjčku bez problémů získá. Veškerá fakta se o klientech zkoumají a pečlivě posuzují.

Kritéria, která mohou ovlivnit bonitu klienta:

  • nejvyšší dosažené vzdělání (vyšší plat je velké plus)
  • věk (vyšší věk znamená problémy, hlavně u úvěru typu hypotéka)
  • rodinný stav popř. počet dětí (více závazku snižuje šanci na úvěr)
  • zaměstnání (ti, co žádají o půjčku nesmí být ve výpovědní ani zkušební lhůtě)
  • zápisy v registrech dlužníků (registry zkoumají platební morálku klientů)

Bonita ovlivňuje schválení půjčky

Po prozkoumání bonity může být rozhodnuto – u příliš nízké bonity nemá šanci žadatel půjčku získat. U vyšší bonity získá žadatel tzv. rating, na základě kterého se určuje například výše úrokové sazby nebo jiné podmínky. Čím lepší rating zákazník získá, tím budou podmínky půjčky výhodnější. Horší ratingu může znamenat například vyšší úrokovou sazbu.

Nízká bonita

Pokud bude bonita nízká, je šance získat půjčku v bance téměř mizivá. Alternativou může být nebankovní půjčka. Výhod má nebankovní půjčka hned několik, mezi jinými rychlé on line vyřízení a mírnější podmínky při schválení. Mezí oblíbené úvěry patří také půjčky bez registru. Toto ovšem sebou nese určité riziko, především vyšší úrok a celkově dražší poplatky, například u rychlých půjček na účet. Důležité, před podpisem takové půjčky, je přečíst si celou smlouvu, včetně sankčních podmínek za pozdní splácení.

Datum: 17.10.2018

Půjčky ihned

Dostupné půjčky do výplaty. Půjčit si můžete 500 až 4500 Kč na období do 30 dní. Půjčky jsou dostupné také bez registru a bez doložení příjmu, podle aktuální bonity.

Půjčky bez registru

Půjčky bez registru jsou Vám k dispozici i přes negativní záznam v registru.

Sloučení půjček

Dobrá zpráva pro všechny, kteří splácejí několik půjček. Sloučením všech dluhů do jednoho ušetříte spoustu peněz.

Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Všechna práva vyhrazena. © 2008 - 2024 www.Predschvaleno.cz
Bez písemného souhlasu provozovatele a autora je jakékoliv publikování, šíření a kopírování textů a autorských fotografií zakázáno.
Stránky obsahují marketingové prvky finančních firem. Nejsme zprostředkovatelem ani poskytovatelem půjček.