Předschváleno.cz Logo

Než vám schválí hypotéku

V souvislosti s vyřízením hypotéky bude po vás banka vyžadovat několik dokladů a potvrzení. Proces schválení hypotéky je u jednotlivých bank velmi podobný, mohou se lišit v detailech. U vyřizování hypotéky se můžete setkat s tím, že banka bude od vás požadovat určité dokumenty ke schválení, některá fakta bude nutné doložit či prověřit. Co se mimo jiné prověřuje?

1. Výše příjmů

Snad nejdůležitější parametr, který o schválení rozhoduje, jsou vaše příjmy. Příjmy jsou ukazatelem toho, zda budete schopni splácet. Navíc se od jejich výše může odvíjet i maximální částka, kterou vám banka na bydlení může poskytnout. Čím vyšší příjmy, tím vyšší hypotéka. Jako zaměstnanec musíte doložit pravidelné příjmy potvrzením od zaměstnavatele nebo výpisy z bankovního účtu. U živnostníků a podnikatelů se dokládají kopie daňových přiznání za poslední dva roky a taký potvrzení o platbách na sociálním a zdravotním pojištění.

2. Vaše výdaje

Nejen příjmy ale i výdaje budou banku zajímat. Především všechny pravidelné platby, jako jsou souběžné půjčky a úvěry, pojištění nebo jiné pravidelné finanční závazky jako je například výživné nebo spoluručení. Banka posoudí míru příjmů a výdajů aby bylo jasné, kolik vám zbude za běžný provoz a bude ve vašich možnostech splácet hypotéky bezproblémově.

3. Váš věk

Banky u hypoték, které mají splatnost i několik desítek let, nejčastěji poskytnou finance žadateli, který nebude mít na konci trvání smlouvy více než 70 let. Není to striktní pravidlo a šanci na vyřízení hypotéky mají i padesátníci s tím, že bude doba splácení kratší, ideálně by měla být hypotéka splacena v produktivním věku, ještě před nástupem do penze.

4. Dobrá platební historie

Mít dobrou platební morálku a nemít žádné dluhy vám u půjčky může výrazně pomoci. Obzvláště pak u hypotéky, kdy jde o závazek na dlouhou dobu. Banka potřebuje mít jednoznačnou jistotu, že budete poctivě a včas splácet. Člověk, který je veden v úvěrových registrech tento atribut jistě nesplňuje a pro věřitele je tento žadatel nevěrohodný.

5. Doklady k nemovitosti

To, jaké doklady bude banka požadovat, závisí především na účelu hypotéky a zda ji žadatel vyřizuje na koupi bytu, dobu, pozemku nebo na výstavbu nového domu.

Pro rekonstrukci je to:

  • list vlastnictví z katastru nemovitostí
  • rozpočtové náklady na rekonstrukci
  • stavební povolení nebo ohlášení stavby, pokud to vyžaduje rozsah prací

Pro výstavbu je to:

  • list vlastnictví z katastru nemovitostí
  • platné stavební povolení
  • geometrický plán
  • projekt s rozpočtovými náklady
  • smlouva o dílo nebo smlouva o výstavbě, pokud výstavbu zajišťuje firma

Datum: 7.8.2019

Půjčky ihned

Dostupné půjčky do výplaty. Půjčit si můžete 500 až 4500 Kč na období do 30 dní. Půjčky jsou dostupné také bez registru a bez doložení příjmu, podle aktuální bonity.

Půjčky bez registru

Půjčky bez registru jsou Vám k dispozici i přes negativní záznam v registru.

Sloučení půjček

Dobrá zpráva pro všechny, kteří splácejí několik půjček. Sloučením všech dluhů do jednoho ušetříte spoustu peněz.

Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Všechna práva vyhrazena. © 2008 - 2024 www.Predschvaleno.cz
Bez písemného souhlasu provozovatele a autora je jakékoliv publikování, šíření a kopírování textů a autorských fotografií zakázáno.
Stránky obsahují marketingové prvky finančních firem. Nejsme zprostředkovatelem ani poskytovatelem půjček.