Předschváleno.cz Logo

Nájem nebo vlastní bydlení

Většina lidí inklinuje k vlastnímu bydlení, zvláště pokud volí mezi hypotékou a nájmem. Ale i bydlení v nájmu má bezesporu své výhody. Pro mladé lidí, kteří pomýšlejí na své trvalé bydlení je určitě lepší volbou hypotéka. Nejen z hlediska investovaných peněz, ale i toho, že budou mít na stáří zajištěné bydlení. Pro lidi, kteří takzvaně vyletěli z hnízda a pořizují si své první bydlení nebo ty, kteří se nechtějí vázat na jedno místo, je lepší nájem, alespoň pro začátek.

Nájem versus hypotéka

Vyřídit hypotéku dnes už nemusí být tak jednoduché, jak tomu bylo v minulých letech. Podmínky se ztížily a navíc už není možné získat 100% hypotéku. Při vyřizování hypotéky je třeba počítat s tím, že reklama láká na výhodné úrokové sazby, ale ne každý klient je získá. Výhodné úroky získávají nejbonitnější klienti. Pro získání hypotéky se vyžaduje nejen doložení příjmů, ale zjišťují se i další okolnosti z rodinného i profesního života. Banky si dávají velký pozor na to komu půjčí a za jakých podmínek a klient bývá prověřován u zaměstnavatele i v registrech dlužníků, zda je jeho platební morálka bez problémů. Nájem je tedy dostupnější i pro méně bonitní klienty a lidi s nižším příjmem.

Svoboda a flexibilita

Velký rozdíl ve srovnání mezi hypotékou a pronájmem je ve flexibilitě a svobodě. Při pronájmu si můžete dovolit se přestěhovat tak, jak se vám to bude hodit. Jednoduše dáte výpověď z najmu a můžete se stěhovat. Tato varianta je dobrá pro ty co mají v úmyslu měnit práci, zkoušet nová místa nebo cestovat. Oproti tomu u hypotéky to tak jednoduché není. Hypotéka je většinou zajištěna právě nemovitostí, kterou kupujete a proto jde o dlouhodobý závazek vlastnění nemovitosti, kterou musíte řádně splácet.

Prodej nemovitosti s hypotékou

I nemovitost s hypotékou se dá prodat, nicméně to bude řešení složitější, které zabere dost času. Další možností je pronajmout nemovitost s hypotéku někomu dalšímu a z nájmu splácet úvěr. Důležité je rozhodnutí, zda lokalita ve které budete nemovitost kupovat je vhodná pro váš styl života. Mladá rodina chce jistě bydlet stabilně a proto je lepší alternativou koupě bytu nebo domu a splácet tak vlastní bydlení místo nájmu. Výhodu mají mladí lidé do 35 let s dobrou bonitou, kteří mohou získat lepší podmínky, zejména úrokovou sazbu a hypotéka bude v tomto případě výhodnější než pronájem.

Rychlejší a dostupnější nájem

Sehnat si pronájem nebývá nic složitého. Nabídka bytů je dostatečná a záleží jen na finančních možnostech jedince, pro jaký druhy bytu se rozhodne. Při pronájmu je výhodou, že nemusíte nikterak dokládat příjmy, nejste lustrování z hlediska bonity a podobně, což se v případě hypotečních úvěrů přirozeně děje. V podstatě stačí mít dostatek peněz na kauci a na dva nájmy dopředu a můžete se nastěhovat. Žádné velké dokladování a ověřování, stačí podepsat nájemní smlouvu a můžete bydlet. Navíc, když budete potřebovat, můžete bydlení změnit a to velmi rychle a bez zbytečného vyřizování - jednoduše si najdete nové bydlení a dáte výpověď z nájmu

Datum: 27.1.2018

Půjčky ihned

Dostupné půjčky do výplaty. Půjčit si můžete 500 až 4500 Kč na období do 30 dní. Půjčky jsou dostupné také bez registru a bez doložení příjmu, podle aktuální bonity.

Půjčky bez registru

Půjčky bez registru jsou Vám k dispozici i přes negativní záznam v registru.

Sloučení půjček

Dobrá zpráva pro všechny, kteří splácejí několik půjček. Sloučením všech dluhů do jednoho ušetříte spoustu peněz.

Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Všechna práva vyhrazena. © 2008 - 2024 www.Predschvaleno.cz
Bez písemného souhlasu provozovatele a autora je jakékoliv publikování, šíření a kopírování textů a autorských fotografií zakázáno.
Stránky obsahují marketingové prvky finančních firem. Nejsme zprostředkovatelem ani poskytovatelem půjček.