Předschváleno.cz Logo

Půjčky a doložení příjmu

K bezproblémovému vyřízení půjčky, tak aby byla schválená, je nutné u banky a také u většiny nebankovních společností mít dostatečný příjem. Některé společnosti chtějí jen informaci o tom, kde pracujete a jaký je váš čistý příjem. Jiné společnosti a především banky trvají na doložení potvrzení zaměstnavatele o vašem příjmu.

Schopnost splácet

Je totiž povinností věřitele zkoumat schopnost žadatele půjčku splatit a to může zajistit jen pravidelný, stabilní a hlavně dostatečný příjem. Ne každý příjem je pro věřitele dostatečný a tak se zkoumá o jaký typ příjmu jde.

Příjem z trvalého pracovního poměru

Nejlépe jsou na tom zaměstnanci v trvalém zaměstnaneckém poměru s pravidelnou výplatou. Pokud o půjčku požádá zaměstnanec, který není ve zkušební ani výpovědní lhůtě, může ji získat prakticky kdekoliv, hodnota půjčky se pak bude odvíjet od výše platu. Problém bude mít zaměstnanec, který pracuje na dobu určitou, protože banky se nechtějí vystavovat riziku neplacení závazků v době hledání nového zaměstnání. Jakási šance na půjčku tady je, ale vždy se bude hodnotit několik faktů: charakter práce a to kolik zbývá do ukončení pracovního poměru, příjmy za měsíc a hodnota půjčky.

Příjem ze sociálních dávek

Pokud jste na mateřské, pobíráte rodičovský příspěvek nebo některý jiné sociální dávky, který stát poskytuje sociálně slabým, nemáte žádnou šanci půjčku v bance získat. Jiné to může být u některých nebankovních společností, kteří tyto přídavky jako příjem akceptují. Ale jako v případě práce na dohodu, to budou spíše půjčky menších částek jako jsou mikropůjčky.

Příjem z dohody o provedení práce

Problém toho příjmu je ten, že banky ani nebankovky tento pracovní poměr, ať už využívá student nebo dospělý člověk, nepovažují za stabilní a dostatečný. Šance na půjčku tady je, ale takový příjem by musel být vysoký tak, aby pokryl splácení finančních závazků. Proto je v těchto případech dobré se obrátit na společnosti, které používají k zhodnocení žádosti o půjčku individuální přístup, a tak můžou vyhodnotit vaši aktuální situaci. Především to budou poskytovatelé rychlých půjček, kde je hodnota půjčky okolo 5.000 korun.

Příjem z podnikání

Živnostníci a podnikatele, kteří vykonávají svou činnost již delší dobu a nejsou ve ztrátě, mají dveře k většině půjček otevřené. Kromě dostatečného měsíčního příjmu je podmínka pro vyřízení půjčky to, že nesmí mít nikde dluhy a musí doložit daňové přiznání za předchozí rok. Toto bohatě postačí i k vyřízení bankovní půjčky.

Příjem z pronájmu

Dalším příjmem je příjem z pronájmu nemovistostí. Pokud vlastníte byt či nějaký nebytový prostor a pronajímáte jej, plyne Vám z toho příjem, který zvyšuje Vaši bonitu.

Příjem dividend

Zajímavý bezpracný příjem nabízí akcie a cenné papíry.

Datum: 1.12.2017

Půjčky ihned

Dostupné půjčky do výplaty. Půjčit si můžete 500 až 4500 Kč na období do 30 dní. Půjčky jsou dostupné také bez registru a bez doložení příjmu, podle aktuální bonity.

Půjčky bez registru

Půjčky bez registru jsou Vám k dispozici i přes negativní záznam v registru.

Sloučení půjček

Dobrá zpráva pro všechny, kteří splácejí několik půjček. Sloučením všech dluhů do jednoho ušetříte spoustu peněz.

Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Všechna práva vyhrazena. © 2008 - 2024 www.Predschvaleno.cz
Bez písemného souhlasu provozovatele a autora je jakékoliv publikování, šíření a kopírování textů a autorských fotografií zakázáno.
Stránky obsahují marketingové prvky finančních firem. Nejsme zprostředkovatelem ani poskytovatelem půjček.