Předschváleno.cz Logo

SOLUS registr dlužníků

Zájmové sdružení právnických osob – Sdružení na ochranu leasingu a úvěrů spotřebitelům sdružuje společnosti různého zaměřením. Slouží k zjišťování rizik při poskytování služeb a zároveň přispívá k ochraně klientů před neúměrným zadlužováním.

Společnosti Solusu

  • Banky
  • Nebankovní společnosti
  • Stavební spořitelny
  • Poskytovatele telekomunikačních služeb
  • Distributory energií
  • Poskytovatele P2P půjček
  • Společnosti z obchodu a služeb

Cíl Solusu

Registr SOLUS funguje již od roku 1999 a slouží finančním společnostem k zjišťování rizik při poskytování služeb a zároveň přispívá k ochraně klientů před neúměrným zadlužováním. Rovněž působí preventivně proti růstu počtu dlužníků v prodlení, ke snižování finanční ztráty věřitelů a ke zvyšování vymahatelnosti dluhů.

Negativní registr

Registr SOLUS má dvě hlavní vypovídají informace. Shromažďuje negativní informace o fyzických osobách, právnických osobách a fyzických podnikajících osobách, které neplní své smluvní závazky nebo se potýkají s problémy se splácením u člena sdružení.

Pozitivní registr

V registru dále nalezneme pozitivní informace o smluvních závazcích klientů finančních společností a o jejich řádném plnění. Pozitivní registr umožňuje společnostem vyhodnotit, zda žadatel o úvěr je schopen splácet kromě stávajících závazků další půjčky. Klienti rovněž mohou dostat výhodnější nabídku nebo službu od společnosti, která s nimi v minulosti neměla žádné smluvní závazky.

Půjčka bez registru Solus

Některé společnosti, jako například Everyday Plus do registru Solus nenahlíží a je tedy k dispozici jako půjčka bez registru Solus. Jiné společnsti mohou do registru nahlížet a podle stupně závažnosti pak vyhodnotit úvěruschopnost, na základě půjčku buď shválí, nebo zamítnou.

Registr třetích stran

Součástí registru SOLUS je také Registr třetích stran. V rámci tohoto registru si mohou členské společnosti vyměňovat informace a zkušenosti o podvodném jednání třetích stran, se kterými společnosti spolupracovaly. V Registru třetích stran jsou evidováni nekorektní zprostředkovatelé nebo dealeři.

Pomocný registr o neplatných dokladech

V neposlední řadě registr SOLUS vede Pomocné registry, v nichž se shromažďují informace o neplatných dokladech. Členské společnosti na žádost klienta nebo samotný klient mohou on-line nahlásit odcizený doklad, čímž se chrání proti jeho zneužití. Tento registr čerpá i data z oficiální databáze neplatných dokladů Ministerstva vnitra České republiky.

Pomocný registr – Insolvenční registr

Druhým pomocným registrem je Insolvenční registr, který stahuje údaje z ISIR. Členské společnosti si mohou ověřit, že konkrétní klient skutečně existuje a dozví se o něm všechny důležité informace. Společnosti mohou dostávat upozornění na výskyt nového insolvenčního dlužníka.

Jak získat výpis ze SOLUS?

Výpis z registru SOLUS mohou zájemci získat třemi způsoby:

  • On-line výpis – systém vygeneruje jednorázový kód (200 Kč), který se zadává na webu SOLUS. Aktuální výpis z registrů je doručen do emailové schránky.
  • SMS výpis z Registru fyzických osob – v SMS výpisu (99 Kč) nechybí údaje o dlužné částce a o společnosti, která zaevidovala záznam. Zájemci nejprve požádají o vygenerování osmimístného kódu SIN (30 Kč) a uplatní ho na čísle 902 02.
  • Papírový výpis – o tento výpis (209 – 241 Kč) se žádá prostřednictvím elektronické žádosti nebo pomocí papírového formuláře.

Datum: 25.3.2018

Půjčky ihned

Dostupné půjčky do výplaty. Půjčit si můžete 500 až 4500 Kč na období do 30 dní. Půjčky jsou dostupné také bez registru a bez doložení příjmu, podle aktuální bonity.

Půjčky bez registru

Půjčky bez registru jsou Vám k dispozici i přes negativní záznam v registru.

Sloučení půjček

Dobrá zpráva pro všechny, kteří splácejí několik půjček. Sloučením všech dluhů do jednoho ušetříte spoustu peněz.

Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Všechna práva vyhrazena. © 2008 - 2023 www.Predschvaleno.cz
Bez písemného souhlasu provozovatele a autora je jakékoliv publikování, šíření a kopírování textů a autorských fotografií zakázáno.
Stránky obsahují marketingové prvky finančních firem. Nejsme zprostředkovatelem ani poskytovatelem půjček.