Předschváleno.cz Logo

Jak se nedostat do registru dlužníků

Zápis v registru je jednou z velkých překážek ke schválení půjčky. Jak se tam nedostat a na co si dávat pozor, aby jste měli lepší bonitu při schvalování půjček?

Nahlížení do registrů

V současné době by měli všechny společnosti, poskytující úvěry, nahlížet do registru dlužníků. Většina nebankovních společností však schvaluje půjčky na základ individuálního posouzení, a proto se zápis v registru se nemusí nutně stát překážkou pro schválení. Jedná se tak o variantu půjčky bez registru. Půjčku tedy u nebankovek vyřídit můžete a důležité je, proč byl zápis proveden. Ocitlo se i vaše jméno v některém z registru dlužníků?

Co udělat, aby jste se do registru nedostali?

Pokud plánujete požádat o jakýkoliv úvěr, snažte se vyvarovat vzniku zápisu z důvodu opožděných splátek nebo neuhrazení vůbec. Je dobré přemýšlet dopředu i při postupném odstraňování vašich negativních záznamů z registru. Existují způsoby, jak své jméno z registru odstranit a usnadnit si tak cestu k půjčce.

Přemýšlejte dopředu

Nepodávejte žádosti o úvěry bezhlavě. Lidé často žádají půjčky u různých bank a nakonec se spokojí pouze s jedním úvěrem. Pokud jim i ostatní banky úvěr schválí, nečerpají ho. Tyto schválené žádosti často registry hodnotí jako negativní, ačkoli jsou nečerpané. Proto pokud by se vám podařilo získat úvěr od několika bank současně a chcete čerpat pouze jeden z nich, požádejte u ostatních úvěrů o storno žádostí. Takto se jednoduše vyhnete negativnímu záznamu.

Splácejte vše v termínu

Nezapomeňte řádně plnit své finanční závazky včas. Pokud vám k úplné splátce bude chybět byť i stokoruna, banka bude považovat splátku jako neuhrazenou. Platit musíte vždy v plné výši. Nic jako částečná úhrada splátky totiž neexistuje. Tomuto se dá jednoduše vyhnout tím, že si nastavíte trvalé příkazy nejlépe s datem den po výplatě tak, aby všechny platby odcházely v požadované výši, řádně a včas.

Úvěrové registry v České republice

V České republice existuje několik registrů, které jsou využívány pro ověřování úvěrové historie. Mezi tři hlavní patří:

  • SOLUS – zájmové sdružení právnických osob, jehož cílem je odpovědné úvěrování. Tento asi nejznámější registr využívají banky, nebankovní a leasingové společnosti, dodavatelé energií nebo telefonní operátoři. Platnost záznamů v registru je tři roky.
  • BRKI – bankovní registr klientských informací shromažďuje informace o všech, kteří si v jakékoliv české bance požádali o kterýkoliv typ úvěru, tedy i ti, co splácí. Do tohoto registru se mohou dostat i lidé, kteří přečerpali svůj kontokorent. Záznamy jsou uchovávány po dobu 4 let a nelze je předčasně smazat.
  • NRKI – nebankovní registr klientských informací slouží především pro leasingové nebo splátkové společnosti.

Datum: 5.11.2018

Půjčky ihned

Dostupné půjčky do výplaty. Půjčit si můžete 500 až 4500 Kč na období do 30 dní. Půjčky jsou dostupné také bez registru a bez doložení příjmu, podle aktuální bonity.

Půjčky bez registru

Půjčky bez registru jsou Vám k dispozici i přes negativní záznam v registru.

Sloučení půjček

Dobrá zpráva pro všechny, kteří splácejí několik půjček. Sloučením všech dluhů do jednoho ušetříte spoustu peněz.

Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Všechna práva vyhrazena. © 2008 - 2024 www.Predschvaleno.cz
Bez písemného souhlasu provozovatele a autora je jakékoliv publikování, šíření a kopírování textů a autorských fotografií zakázáno.
Stránky obsahují marketingové prvky finančních firem. Nejsme zprostředkovatelem ani poskytovatelem půjček.