Předschváleno.cz Logo

Hypotéka – financování vlastního bydlení

Snem každého mladého člověka je být nezávislý. Po ukončení školy přijde práce a zároveň první myšlenky na pořízení vlastního bydlení, i to zda je výhodnější hypotéka nebo pronájem. Překážkou je nedostatek vlastního kapitálu. Většina populace tento problém řeší hypotékou. Hypotéka je jednou z nejběžnějších forem financování nemovitosti.

Citibank půjčka výhody

Malá půjčka za pár minut ZDE

Dostupná malá půjčka určená všem, kteří potřebují peníze rychle na období do jednoho měsíce. Bez komplikací ihned na účet. Registry a problematický příjem nemusí být překážkou.

žádost

Půjčka do 250 000 Kč ZDE

Dostupná velká půjčka do 250 000 Kč. Váš sociální status nerozhoduje, půjčka může být dostupná i bez registru a doložení příjmu. Individuální posouzení každé žádosti.

žádost
REKLAMA

Co je to hypotéka?

Hypotéka neboli hypoteční úvěr je půjčka, která je zajištěna zástavním právem ke kupované nemovitosti. Jestliže vám bude hypotéka schválena, dostanete požadovanou finanční částku na dům, byt či pozemek. Nemovitost bude sloužit zároveň jako zástava, která bude v případě nesplácení zpeněžena a zisk z prodeje získá věřitel, tedy banka která hypotéku poskytla. Hypotéka má několik základních vlastností:

  • dlouhá doba splatnosti
  • nízký úrok
  • částky v řádech statisíců až několika milionů
  • hypotéka je zajištěna nemovitostí
  • možnost sjednání fixace

Srovnání hypoték

Každý sní o hypotéce s co možná nejnižším úrokem. Pozor, nejvýhodnější hypotéka není vždy ta s nejnižším úrokem. V tomto případě je nutné zhodnotit možnosti na trhu a jednotlivé nabídky hypoték mezi sebou porovnat. Úrokové sazby se neustále mění, a tak je dobré obrátit se přímo na banku pro konkrétní zpracování nabídky, protože ani informace na webových stránkách nemusejí odpovídat realitě.

Hypotéky jsou hůře dostupné

Skončili časy, kdy vám banka byla ochotna půjčit sto procent z ceny nemovitosti a tímto se stala pro občany hůře dostupná. V současnosti banky nabízejí možnost financovat 70 až 85% z celkové ceny nemovitosti. Zbývající finance musíte doložit z vlastních zdrojů. Na druhou stranu přinesla změna zákona i výhody. Velkou výhodou je snazší možnost předčasného splacení a také se výrazně omezily pokuty a sankce.

Fixace úrokové sazby

U hypotéky si klient může vybrat ze dvou možností úroku - fixní nebo variabilní. Fixace úrokové sazby znamená, že po určitou dobu, kterou si klient zvolí, bude úroková sazba neměnná. Po ukončení fixace se úrok změní, dle aktuálních hodnot na trhu. Fixace tedy zajistí jistotu splátek, ale bývá výrazně vyšší než variabilní úrok, se kterým můžete na úrocích hodně ušetřit a rovněž dojde k rychlejšímu splacení jistiny. O tom zda vybrat fixaci nebo variabilní úrokovou sazbu, je dobré konzultovat s hypotečním specialistou. Dobrá zpráva na závěr je ta, že i když zvolíte druhou variantu, je možné přejít z variabilní na hypotéku na fixní sazbu.

Dodatečné poplatky

Připravte se na to, že k vyřízení hypotéky bude nutné počítat s dodatečnými náklady. Například budete muset řešit poplatky za zápis kupní smlouvy u notáře, daň z převodu nemovitosti anebo různé druhy pojištění.

Datum: 14.5.2019

Půjčky ihned

Dostupné půjčky do výplaty. Půjčit si můžete 500 až 4500 Kč na období do 30 dní. Půjčky jsou dostupné také bez registru a bez doložení příjmu, podle aktuální bonity.

Půjčky bez registru

Půjčky bez registru jsou Vám k dispozici i přes negativní záznam v registru.

Sloučení půjček

Dobrá zpráva pro všechny, kteří splácejí několik půjček. Sloučením všech dluhů do jednoho ušetříte spoustu peněz.

Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Všechna práva vyhrazena. © 2008 - 2024 www.Predschvaleno.cz
Bez písemného souhlasu provozovatele a autora je jakékoliv publikování, šíření a kopírování textů a autorských fotografií zakázáno.
Stránky obsahují marketingové prvky finančních firem. Nejsme zprostředkovatelem ani poskytovatelem půjček.