Předschváleno.cz Logo

Registr REPI

REPI – to je Registr platebních informací, který sdílí informace o platební morálce klientů. Sdílení údajů mohou využívat členové registru. Mohou to být například společnosti poskytující nákupy na splátky nebo mikropůjčky a také firmy, jež své zboží nebo služby poskytují na fakturu s odloženým datem splatnosti.

Kdo využívá informace z registru REPI?

Registr vznikl především pro potřeby úvěrových společností zprostředkovávající půjčky, internetové obchody, firmy poskytující pronájem nemovitostí nebo pro telekomunikační společnosti včetně těch, které nabízí kabelové televizní připojení. Předávaní informací mezi jednotlivými uživateli je vysoce zabezpečené a využívá ty nejmodernější technologie pro správu dat. Existují také další registry.

Které informace registr REPI obsahuje?

Do registru REPI jsou shromažďovány jak negativní, tak pozitivní informace o platební historii zákazníků. Negativní zápis je proveden po neuhrazení závazku - za úvěr, půjčku nebo službu. Oproti tomu pozitivní záznamy jsou zapsány po včasném a řádném splácení. Ty mohou být významným plusem pro klienty při žádosti o půjčku, úvěr nebo jinou službu.

Které informace mezi sebou klienti sdílejí?

Kontaktní údaje:

  • jméno osoby, adresa, datum narození
  • telefon, e-mail
  • číslo občanského průkazu
  • název firmy a IČO

Platební informace:

  • druh úvěru - nákup na splátky, informace o splátkách, celkové době splatnosti
  • nákup na fakturu - datum vystavení, celková částka, datum splacení faktury a částka kterou zbývá uhradit

Členové registru REPI

Členem registru se může stát každá společnost, která by si chtěla ověřit konkrétní platební historii žadatele, ještě dříve než mu poskytne svou službu. V případě společností, které zprostředkovávají mikropůjčky, není samotné nahlédnutí do registru směrodatné a jen to jediné kritérium pro schválení. Poskytovatelé půjček musí především posoudit aktuální příjmy a výdaje žadatele o půjčku a až poté se rozhodnout, zda žadateli půjčku schválení či nikoliv. Půjčkám, které jsou k registru tolerantní se říká půjčky bez registru.

Registr funguje v souladu se zákonem

Registr REPI funguje v souladu s platnými zákony České republiky a všichni jeho členové dodržují zákonné podmínky. Členové registru musí ze zákona informovat klienty o tom, že v případě využívání jejich služeb, budou jejich údaje do registru zaslány. Věřitelé naopak mohou získat informace o klientovi pouze v souvislosti s určitou obchodní situací.

Žádost o výpis z registru REPI

Informace z registru jsou přístupné a o výpis z registru REPI si může požádat fyzická osoba nebo podnikatel na základě vyplněné a podané žádosti. Pro vyřízení žádosti je nutné doložit platný průkaz totožnosti. Zaslání výpisu z registru stojí 120 korun.

Datum: 2.4.2018

Půjčky ihned

Dostupné půjčky do výplaty. Půjčit si můžete 500 až 4500 Kč na období do 30 dní. Půjčky jsou dostupné také bez registru a bez doložení příjmu, podle aktuální bonity.

Půjčky bez registru

Půjčky bez registru jsou Vám k dispozici i přes negativní záznam v registru.

Sloučení půjček

Dobrá zpráva pro všechny, kteří splácejí několik půjček. Sloučením všech dluhů do jednoho ušetříte spoustu peněz.

Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Všechna práva vyhrazena. © 2008 - 2023 www.Predschvaleno.cz
Bez písemného souhlasu provozovatele a autora je jakékoliv publikování, šíření a kopírování textů a autorských fotografií zakázáno.
Stránky obsahují marketingové prvky finančních firem. Nejsme zprostředkovatelem ani poskytovatelem půjček.